top of page
director-1380748.jpg

Naše velké i menší úspěchy 

V této sekci bychom vám rádi představili vybrané lokální i mezinárodní umělecké úspěchy členů souboru Teatritis.

Jedná se zejména o počiny v oblastech divadlu blízkých, jako je hraný film, animace nebo scénografie.

Projekty

"Ztracennosti" se vůbec neztratily..

Řekněte "nanosekunda"..
...dáte to?

Přesně tak se jmenoval filmařský team, který se v listopadu 2023 účastnil českého kola celosvětové soutěže 48 Hour Film a jehož součástí byli i naši Aleš, Klára, Miki a Milan.

Z českého kola si tento film odnesl mnoho individuálních cen včetně té hlavní pro nejlepší film a dokonce i cenu pro nejlepšího herce, kterou bral Aleš! Velké uspěchy zaznamenal i na světové scéně. V rámci filmového festivalu Filmapalooza 2024 získal cenu za nejlepší VFX a dostal se do TOP 15 filmů z celkových 130 světových vítězů, což znamená postup na festival do Cannes 2024!

Praha, Washington DC, Cannes

Krátký film Miserere ve světovém finále!

V roce 2020 se Aleš, Klára, MartinaMiki a Milan opět tvůrčím způsobem a zejména herecky  podíleli na tvorbě krátkého filmu v rámci celosvětové soutěže 48 Hour Film.

Z českého kola si tento film opět odnesl více  individuálních cen včetně té hlavní pro nejlepší film. V celosvětovém finále na FF Filmapalooza ve Washington DC tento film získal cenu za nejlepší VFX a celkově se umístil v TOP 10 z 80 finálových filmů. Následně byl v roce 2021 uveden na FF v Cannes, kam také naši umělci z Prahy zavítali osobně a pošlapali jim prý i nějaký ten koberec.

Nominace Český Lev(f)

Milan to mohl dostat....

Milan Ondruch byl spolu s dalšími tvůrci nominován na Českého Lva pro rok 2020 za nejlepší scénografii ve filmu Cesta do nemožna. Nakonec to Milan nedostal....

Vnímavé to publikum...

Krátký film Podstata věcí

V ročníku 2019 celosvětové soutěže 48 Hour Film se Aleš a Milan herecky a tvořivě podíleli na realizaci dalšího krátkého filmu . V českém finále nakonec získali kráásnou cenu publika, které zjevně lépe pochopilo.... ;)

Jeden pokus, jedna role osmimilimetrového filmu a Drobek bodoval v Cannes

Crumbs

Krátký film Crumbs, tedy česky Drobek, od kreativní dvojice Robot Chocolate se dostal do výběru nejlepších osmi filmů, tzv. Cannes8 prestižní soutěže Straight8.

No a kdo tam hrál!? Kdo je na obrázku?....přeci Milan

Dokument o proměnách Lennonovy zdi

Kde tenhle trhák můžu vidět?

Začalo to prosbou kamarádky, zda by Pavel nenatočil pár rozhovorů s pamětníky pro její muzejní projekt. Nakonec je i stříhal, prokládal fotkami a dalšími archivními materiály, nahrával mluvené slovo a po úspěchu s českou verzí i anglický dabing. Z pár týdnů práce se vyklubaly tři roky... V suterénu baru Napa, kousek od Malostranského náměstí, ale vzniklo jedinečné Muzeum Lennonovy zdi, jehož je výsledný dokument „Příběh Lennonovy zdi“ stěžejní součástí.

Zde si můžete pustit ukázku, ale raději přijďte ne celý film do muzea!

...a zase Milan

Krátký film Vánoční přání

V roce 2015 si Milan významným hereckým partem zablbnul při tvorbě krátkého filmu v rámci celosvětové soutěže 48 Hour Film. V českém finále získali hlavní cenu za nejlepší film a také čistě náhodou za nejlepší hudbu a nejlepší scénář.

bottom of page