top of page

Petra Jurečková

Herečka

Pétina láska k divadlu začala už v Jesličkách, tedy v ZUŠ Jesličky v Hradci Králové, kde doslova vyrostla.

Zahrála si i v několika amatérských filmech. Nějakou dobu velmi toužila po tom stát se profesionální herečkou a dostat se na DAMU, což se jí díky bohu nepovedlo.. Během 6 let v divadle TaFantastika, kde hrála roli klaunky, velmi dobře pochopila, že tyhle časté večerní štace nejsou úplně pro ni, a přesunula se na druhou stranu jeviště.


Toho času totiž studovala fonetiku a vlastně už od 16 let jezdila na divadelní festival Jiráskův Hronov, kde potkala hlasařku Evu Spoustovou, která tak nějak nasměrovala Péťu trošku jinam. Péťa začala chodit okukovat na DAMU (vyhodíš ji dveřma, vrátí se oknem) na hodiny hlasu a to ji začalo bavit daleko více. Při tom všem si tam střihla ještě bakaláře z logopedie a po studiích začala pracovat v Národním divadle jako jazykový poradce (ach děkuje prof. Palkové z fonetiky!), učit na herecké VOŠce a dělat i soukromé individuální a skupinové průvodcování hlasem.


Hraní jí ale chybělo a proto se přidala k fonetické partě a stála zase na prknech. Při posledním představení s Teatritis, v němž hrála, jí její nyní už manžel požádal o ruku a od té doby má s hraním útrum. Rození a výchova dětí jí zabírá většinu času, zbytek věnuje spánku a hraní... s dětmi. Další děti už ale na programu nejsou, takže snad jí to brzy přejde.

Petra Jurečková
bottom of page